Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wydawnictwo "MDK Arct"

Już od października do końca listopada będą odbywać się zupełnie bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 10-13 lat w ramach projektu, pn." Wydawnictwo MDK Arct". 

Jaki jest cel projektu?

Głównym celem projektu jest zapoznanie młodzieży z postacią Marii Buyno-Arctowej, redaktorki wielu pism i pisemek, autorki 67 książek dla dzieci i młodzieży, współwłaścicielki wydawnictwa pn.: "Michał Arct". Poprzez szereg warsztatów związanych z procesem wydawniczym dzieła literackiego, przybliżymy uczestnikom jej niezwykłą biografię. Chociaż przyszła na świat w rodzinnym mieście uczestników, w Brzezinach, jej postać jest nieznana mieszkańcom. W okresie międzywojennym była najpłodniejszą pisarką dla dzieci i młodzieży. W jej twórczości można wyróżnić powiastki, opowiadania, powieści obyczajowe, powieści fantastyczne, przeróbki polskich i obcych dzieł. Dokonała 14 przekładów i przeróbek polskich oraz obcych tekstów literackich (angielskie, francuskie, czeskie). Uczestnicy projektu będą mieli okazję doświadczyć tego, z czym wiązała się praca Buyno-Arctowej i stworzyć własne dzieło oparte na przygodach bohatera "Brzozka" – postaci nawiązującej do Brzezin. W ramach warsztatów uczestnicy poznają druk wypukły (linoryt) i wklęsły (monotypia). Będą uczestniczyli w zajęciach z kreatywnego pisania, tworzenia grafiki, a także w spotkaniu z obecną pisarką, podczas którego dowiedzą się m.in.: o roli pseudonimów literackich i jak poprawnie złożyć książkę. Uczestnicy będą mieli okazję wymyśleć autorskie historie, zaprojektować ilustracje oraz złożyć w programie swoje dzieła. Wydanie ich przez Miejski Dom Kultury w Brzezinach będzie zwieńczeniem projektu.

Działania projektowe zakładają następujące zajęcia:
  1. Warsztaty z linorytu i monotypii, jako rodzajów druku artystycznego, które pomogą uczestnikom stworzyć własnoręczne ilustracje do książek. Ilustracje te zostaną później zeskanowane i użyte do oprawy graficznej dzieł.
  2. Warsztaty z tworzenia grafiki w wersji elektronicznej na tabletach, mające na celu zapoznanie uczestników z inną (niż pierwsza) metodą tworzenia ilustracji oraz z posługiwaniem się profesjonalnymi programami.
  3. Warsztaty z kreatywnego pisania polegające na wspólnym pisaniu krótkich tekstów, które ukazuje, jak efektywnie wykorzystywać wieloznaczności języka do wyrażania swoich myśli. Warsztaty pozwalają wyjść poza utarte schematy językowe, skutecznie pobudzić wyobraźnię i uruchomić twórcze myślenie.
  4. Spotkanie z Pauliną Płatkowską – obecną autorką książek dla dzieci i młodzieży, która przybliży uczestnikom proces tworzenia własnej książki, rolę pseudonimów literackich oraz zapewni komplet wiedzy o tym, co (oprócz samej opowieści) powinno się znaleźć w autorskiej książce.
  5. Spotkania warsztatowe uczestników, podczas których wykorzystają oni zdobytą wcześniej wiedzę praktyczno-teoretyczną do zaplanowania, zaprojektowania, wymyślenia i złożenia własnej książki.
  6. Premiera książek połączona z krótką prelekcją dot. biografii Marii Byuno-Arctowej, na którą uczestnicy będą mogli zaprosić swoich rówieśników i rodziny.

Zapisy pod numerem telefonu: (+48) 535 965 678 lub (+48) 46 874 31 31 lub w wiadomości prywatnej na Facebook'u. Uwaga! Ilość miejsc mocno ograniczona. 


Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie "Dzieci Kapitana Nemo" - edycja IV