Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Detalowy spacer architektoniczny ulicami Brzezin

Wydawać się mogło, że spacer po Brzezinach to nic specjalnego. Otóż nic bardziej mylnego! Architektura użytkowa, sakralna - czyli budynki, które mijamy na co dzień kryją prawdziwe skarby.
 
Detalowy spacer architektoniczny po Brzezinach przygotowany przez Łódzki Dom Kultury we współpracy z nami pokazał uczestnikom, że dokładne przyjrzenie się szczegółom budynków może odkryć ślady przeszłości i elementy poszczególnych stylów architektonicznych. Spacerowaliśmy ulicami Sienkiewicza, Mickiewicza, Staszica, Traugutta, Kościuszki, a zakończyliśmy oprowadzanie przy Muzeum Regionalnym w Brzezinach. Pilasrty, oboje, kapitele, witraże i stłuczka ceramiczna to tylko niektóre z detali, które dziś odkryliśmy. A wszystko dzięki oprowadzaniu przez Marię Nowakowską i Joannę Ufnalską. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie na trasie!
Maria Nowakowska - właścicielka marki "Łódzki detal", popularyzatorka dziedzictwa i animatorka kultury, dyrektorka międzynarodowego Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest.
Joanna Ufnalska - mgr ekonomii, posiada doświadczenie w pracy w organizacji pozarządowej skierowanej na działania miękkie w przestrzeni miejskiej. Autorka i organizatorka gier miejskich od 2011 roku do chwili obecnej (łącznie około 140 przeprowadzonych gier).
 
Spacer jest organizowany przez Łódzki Dom Kultury wraz z Miejskim Domem Kultury w Brzezinach w ramach projektu pn. Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych - II edycja. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.